Zadzwoń: +48 791 490 260

#1
#2
#3
#4
Dzień Głośnego Czytania
 

Dzień Głośnego Czytania

2021-09-29O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale niezbędne jest przypominanie o nich od czasu do czasu szerszemu gronu czytelników. Lektura rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, przenosi nas do innej rzeczywistości, dostarcza różnorodnych informacji. Głośne czytanie dzieciom przez ich rówieśników lub nieco starsze koleżanki i kolegów tworzy pomost pomiędzy młodszymi i starszymi, którzy przekazują to, co potrafią już wyrazić głośnym czytaniem, mimiką twarzy, gestem, mową ciała. Zaś głośne czytanie dzieciom przez rodziców buduje też między nimi silną więź emocjonalną. Szczególnie teraz, gdy telewizja, komputer, a także telefony pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury.

Znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci naszej szkoły i przekazania kilku cennych uwag ich rodzicom był Dzień Głośnego Czytania, obchodzony 29 września, w ramach realizacji projektu „Czytanie – to jest to!”. Tego dnia uczniowie klas 4 – 8 odwiedzali swoich młodszych kolegów w salach lekcyjnych , by poprzez czytanie przenieść się z nimi do świata bohaterów literackich. Wśród słuchaczy znaleźli się więc nie tylko uczniowie klas 1 – 3, ale także nasze radosne, uśmiechnięte i zadowolone z pojawienia się gości, przedszkolaki. W klasie 4 uczniowie mieli możliwość posłuchania pięknej interpretacji utworu w wykonaniu mamy jednej z uczennic tej klasy. Tu należą się wyrazy podziękowania za chęć udziału w projekcie. Z wielkim zaangażowaniem w naszą akcję włączyła się Pani Dyrektor Ewelina Chojncka- Wikiera, która swoją interpretacją utworów wzbudziła wśród młodszych dzieci duże zainteresowanie.

Podsumowując Dzień Głośnego Czytania, postanowiliśmy, że przynajmniej raz w miesiącu będziemy zachęcać uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnego głośnego czytania naszym najmłodszym.Wróć