Pumpkin Day

2021-11-02

Smartowe Przedszkolaki świętowały ostatnio Dzień Dyni - Pumpkin Day. Wszystkie dzieci z entuzjazmem przygotowywały się do celebracji dnia Królowej jesiennego ogrodu.

Odbyły się zajęcia z sensoplastyki. Smartusie ugniatali specjalną masę, z której wyrobili dyńki. Zabawa była wspaniała.

Przedszkolaki wcielili się w rolę badaczy, obserwowali budowę i zawartość dyni z wielkim zaciekawieniem. Własnoręcznie także ją wypatroszyli.

Nie mogło zabraknąć także zajęć z kodowania a raczej odkodowywania ukrytej pod tajemniczym szyfrem .... dyni.

Podczas zajęć kulinarnych prowadzonych przez Panią Gosię Rosiak mogli posmakować przepysznych koktajli sporządzonych oczywiście z dyni.

Podczas finałowego dnia dyniowego święta całe przedszkole przybrało pomarańczowe barwy. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w sportowych zmaganiach. Dyniowe tory przeszkód, kręgle dyniowe i zabawy ruchowe z dniami. Każdy z uczestników został odznaczony "dyniowym" medalem.

Dyniowe świętowanie podobało się wszystkim przedszkolakom. Roześmiane i radosne buźki naszych sportowców mówią same za siebie.